Korona Virüs Özel Ambulans

Korona virüs sizlere hava ve temas yoluyla bulaşabilir, bu son derece tehlikeli hastalıktan korunmanın yollarını sağlık bakanlığı ne kadar vermiş olsa da bizde açıklamak isteriz. Korona virüsten korunmak için maske, temizlik ve sosyal mesafeyi korumaya özen gösteriniz. Toplu alanlarda kesinlikle maskesiz dolaşmayınız, ellerinizi yıkamadan asla ağzınıza, gözünüze ve yüzünüze dokunmayınız çünkü bildiğiniz gibi oksijen yolu dışında temas ile de bulaşabilir. Özel ambulans olarak biz sizin sağlığınıza önem veriyoruz siz de kendi sağlığınıza önem verin.

 

  • Ellerinizi mutlaka en az 20 saniye boyunca sabunladıktan sonra yıkayın.
  • Toplu taşımada ve diğer kalabalık yerlerde maskenizi çıkarmayın.
  • Şüphelendiğinizde maskeli olarak hastaneye gidip test olun.

 

Dora Özel Ambulans olarak tavsiyemiz test sonucu çıkana kadar hiç kimseyle görüşmeyin.

 

Testim Pozitif Ne Yapmalıyım?

Öncelikle sakin olun, doktorunuzun verdiği ilaçları kullanın, Dora Özel Ambulans olarak tavsiyemiz fazla evhamlanmayın ama eğer ciddi rahatsızlık hissediyorsanız hemen doktorunuzu arayın. Korona virüsü herkeste aynı etkileri göstermez bu sebeple başkası ağır geçirdi diye sizde ağır geçireceksiniz diye bir şey yok. Elbette rehavete kapılmayın, Dora Özel Ambulans olarak sizlere tavsiyemiz ne çok rahat ne çok gergin olun ve hastalığın seyrini doktorunuzla birlikte dikkatlice izleyin.

 

Aşı Olmalı mıyım?

Bu konu dünyada çok tartışıldı ve bilim dünyasının çoğunun dediği aşıları kesinlikle olmamız gerektiğidir. Ülkemizde genel olarak Sinovac veya da biontech aşıları kullanılmakta randevuyu internet üzerinden alabilirsiniz.

 

Aşının Yan Etkisi Var Mı?

Şu zamana kadar aşıların deneylerinde ve uygulanmalarında ciddi yan etki olmamıştır. Uygulandıktan sonra olan yan etkiler genellikle hafiftir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARAWhatsapp