[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Hasta Nakil Ambulansı

Acil tıbbi müdahaleye ihtiyacı olmayan yaralı ve hasta vatandaşlarımızın bulundukları yerden ilgili sağlık kuruluşuna transferi sürecinde hasta nakil ambulansları kullanılmaktadır.

Acil tıbbi müdahaleye ihtiyacı olmayan hasta ve yaralıların nakledilmesi amacı ile kullanılan hasta nakil ambulansları, diğer ambulanslarda olduğu gibi ilgili yönetmelikte belirtilen gerekli tüm tıbbi ve teknik donanıma sahip olmaları gerekir.

 

Hasta nakil ambulansları bir sağlık kuruluşundan başka bir sağlık kuruluşuna, hastaneden eve ya da evden hastaneye hasta nakli ve tıbbi müdahaleye ihtiyacı olabilecek hastalarımıza hizmet verebilmek amacı ile kullanılır.

Dora Ambulans Hasta nakil ambulanslarımız Sağlık Bakanlığı 24456 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan standartlara uygun olarak hazırlanmış ve ruhsatlandırılmıştır.

Hasta Nakil Ambulans Fiyatları

Hasta nakil ambulansları ücretlerinin belirlenmesinde önemli unsur mevcuttur.

Bu unsurlardan önemlisi hasta nakil ambulansı, kat edilecek mesafenin kilometresidir.

Ülkemiz de genelde nakil ambulansları ücreti belirleme yöntemi sabit açılış fiyatının üzerine gidilecek mesafeye bağlı olarak eklenerek hesaplanmaktadır.

Hasta nakil ambulanslarının fiyatının belirlenmesindeki diğer husus nakil sürecinde herhangi özel tıbbi donanıma ihtiyaç duyulup duyulmamasıdır.

Şehirler arası nakil sürecinde hasta nakil ambulansları mola veremeden devam eder. Bu nedenle şehirler arası nakillerde gidilecek mesafeye bağlı olarak ikinci bir şoföre ihtiyaç duyulması mümkündür.

Bu ve bunun gibi ikinci bir şoföre ihtiyaç duyulduğu nakil süreci de hasta nakil ambulanslarının fiyatlandırmasını etkilemektedir.

Hasta nakil ambulansı

Şehirler Arası Nakil Sürecinde Hasta Nakil Ambulansı

Hasta nakil ambulansları bulundukları şehrin dışına “İl Dışı Sevk” izni ile çıkabilmektedir.

Acil Çağrı Hattımız, WhatsApp Çağrı Hattımız üzerinden 7/24 rahatlıkla ulaşabileceğiniz numaralarımız ile hastalarımıza en kısa sürede bulundukları konuma ambulanslarımızı ulaştırmaktayız.

Hasta ve yaralı vatandaşlarımızı son model tıbbi cihazlar, son model donanımlı araçlarımız, uzman sağlık personellerimiz ile nakil süreçlerini gerçekleştirmek için özveri ile çalışıyoruz.

Hasta Nakil Transferi Nasıl Yapılır?

Haftanın 7 günü 24 saat ulaşabileceğiniz çağrı hattımızdan  hasta ve yaralılarınız için gerekse de kendiniz için hasta nakil ambulansı talep edebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz ve yapacağınız görüşmeler alanında profesyonel ve uzman sağlık personellerimiz tarafından özenle yanıtlanmaktadır.

Hastanın durumuna göre alınan bilgiler ışığında belirtilen konumdaki en yakın hasta nakil ambulansımıza ve ambulanslarımızda bulunan ekiplerimize bildirilir ve hızlıca harekete geçilir.

Hasta Nakil Ambulansı

Hızlıca belirtilen konuma ulaşan ekiplerimiz öncelikle hasta ve yaralılarımıza ön muayene yapar. Muayene sonucuna göre gerekli teçhizatlar belirlenir, dikkatle hasta nakil ambulansına yerleştirilirler.

Daha sonrasında güvenli bir şekilde transferleri sağlanır.

Hastanın stabil olarak gidilecek sağlık kuruluşuna ulaştırılması, transferi sağlanır.

Hasta Nakil Ambulanslarının Teknik Özellikleri

Dora Ambulans olarak tüm hasta nakil ambulanslarımızın içerisinde, araç ve el telsizi bulunmaktadır. Ek olarak ambulanslarımızın içerisinde şoför ile hasta kabini arasında sağlıklı ve doğru iletişimi sağlamak amacı ile dahili haberleşme sistemi bulunmaktadır.

 

Sedyenin hasta nakil ambulanslarımıza rahatlıkla giriş ve çıkış yapabilmesini sağlamak amacıyla hasta nakil ambulanslarımızın arka kapıları asgari olarak 90 derece açılabilmektedir.

Hasta Nakil Ambulansı

Hasta kabinlerimizde ısıtma, aydınlatma ve havalandırma sistemlerimiz mevcuttur.

Hasta nakil ambulanslarımız, hasta nakli sırasında herhangi sarsıntı yaşanmaması için özel süspansiyon sistemine sahiptir.

Hasta nakil ambulanslarımızın tasarımı ve donanımında kullanılan bütün malzemeler TS-EN 1789 standartlarına uygun dizayn edilmiştir.

Ambulanslarımızın içerisinde ön, arka tepe lambaları, siren anons cihazı, hasta kabini elektrik sigorta sistemi ve bunu gibi birçok önemli özellik mevcuttur.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]