Özel Ambulanslar Hakkında

Özel Ambulanslar siz değerli misafirlerimiz için son derece titizlik ile hazırlanmış sağlık bakanlığımızın bu konuda oluşturduğu kurallara uyan firmaların yaptığı bir sağlık hizmetidir. İçerisinde bunlar olan Özel Ambulans; Canlandırma Ünitesi, Oksijen Tüpü, Şok Cihazı, İlaç Torbası, Sedye.

 

Profesyonel Ekip;

Belki de bu işin en önemli kısmı budur çünkü bütün malzemeler elimizde de olsa

Canlandırma Ünitesi Neden Önemlidir?

Bütün Ambulanslarda bulunması zaruri olan  canlandırma çantası çok büyük derecede  önemlidir. Ambulansların içinde canlandırma ünitesi ciddi her hangi bir  durum göz önüne alınarak hazırda bekletilir. Acil durum söz konusu olduğunda hemen gerekeni yapabilmek için bulunur.

Şok Cihazı Neden Ambulansta Bulunmalıdır?

Defiblatör Ambulans içinde olması  zaruri olan sağlık aletlerindendir. Şok aleti adıylada halk arasında anılan defiblatör, profesyonel kişilerin uygulaması hassas olan bir sağlık aletidir. Kalp atışında sorun meydana gelmesi söz konusu olduğunda Şok cihazı uygulanır. Kalbin atmadığı durum söz konusu olduğunda ise kalp masajı yapılması gerekmektedir. Kalp masajı uyguladıktan sonra kalbin yeniden atması ile birlikte şok aleti uygulanmalıdır.

İlaç Torbası Nedir?

İlk sağlık müdahalesi için lazım olan bazı ilaçlar vardır. Özel Ambulansta bulunan Uzman kişinin ilk yardımı uygulamasından sonra ilaç uygulaması zaruri olabilir. Acil olan bazı ilaçlar profesyonel kişiler vasıtasıyla yaralıya uygulanarak olma ihtimali olan bir problemin olmasını önler. Bu tarz sorunlar için bazı önemli ilaçların Özel Ambulans içerisinde olması ciddi bir gerekliliktir. Düzenli bir şekilde bakılmalı, içinde olmayan ilaç bulunursa hızlıca bir yerlerden alınılmalı.

Zaten, acil ilaçları verecek kişinin gerçekten yüksek bir bilgi ve tecrübeye sahip olması zaruri bir durumdur. İlaçların ne tarzda verilceği ne miktarda verileceği birbirinden ayrı olması sebebiyle profesyonel kişinin bu ilaçlarda tecrübeli olması gereklidir. Acil ilaçlar acil torbasında ve özel ambulansın stoğunda olmalıdır.

Sedye Niçin Kullanılır?

Özel Ambulansların içinde birden fazla sedye çeşidir olur. Ama ana sedye ambulansta olması zaruridir. Bu sedyenin farkı tekerleği ile yanları demirli düşmeyi önlemesidir. İlgili kişinin düşmesini önlemek ve bu tarz kazalardan korumak için sedyede emniyet kemeri de vardır. Rahatsız olan kişi, titiz bir tarzda bu sedye sayesinde özel ambulansın içine ve oradan da hastaneye güvenli bir şekilde götürülür. Müşterimiz sedyeye bindirilince emniyet kemerinin bağlanmalı. Bu sedyenin kullanımı gerçekten rahattır. Lakin olma ihtimali olan bir kazanın olmaması için sedyeyi her tarafından kavramalı.  

Oksijen Tüpü Neden Özel Ambulansta Vardır?

Ambulansın içinde olması zaruri olan başka bir şey de oksijen tüpü. Oksijen tüpü ambulansın içinde 2 tarz da olur. Bu taşınabilir ve sabit olarak ikiye ayrılır. Bu tüplerin hepsi ambulansın içinde olmalıdır.      

 

 

Dora Özel Ambulans sizler için yukarıda görmüş olduğunuz bütün aletleri ve fazlasını ambulansında bulundurmakta olup siz değerli misafirlerimiz ile de buluşturmakta. Bir Telefon kadar uzağınızdayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARAWhatsapp