Ambulansla Şehirlerarası Hasta Nakli Hizmeti

Şehirlerarası ambulans hizmetleri hasta yakınlarının ve hastanelerin en fazla ihtiyaç duydukları hizmetler arasında yer alıyor. Yatağa bağlı olan hastaların şehirlerarası evden hastaneye ya da hastaneden hastaneye nakli için pek çok kişi özel ambulans şirketleri tarafından sağlanan hizmetleri tercih etmektedir. Hastaların daha konforlu, sağlıklı ve güvenli şekilde gidecekleri konuma ulaştırılmaları sağlanıyor. Sağlık prosedürlerine uygun şekilde hizmet veren özel ambulans şirketleri ihtiyaç duyduğunuz hizmetlerin tamamını eksiksiz şekilde gerçekleştirmektedir. Hasta nakil süreci boyunca sağlık ekibi desteği profesyonel şekilde sunulmaktadır. Hizmetler sunulurken hastanın sağlık durumu göz önüne alınır. Buna uygun şekilde nakil planı oluşturulur ve hasta nakil işlemi en sorunsuz şekilde gerçekleştirilir. Nakil işlemlerinde kullanılan araçların tam tıbbı donanıma sahip olmasına ve eşlik edecek personelin profesyonel olmasına özen gösterilir. Özel ambulans şirketleri mükemmeliyetçi hizmet anlayışıyla istek ve ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamaktadır.

Şehirlerarası Ambulans Nedir?

Çeşitli sağlık kuruluşlarında tedavisi tamamlanan ya da evinden çeşitli sağlık kuruluşlarına tedavi amaçlı gitmek isteyen hastaların naklini sağlayan araçlardır. Bu araçların ruhsatlandırma işlemleri bizzat Sağlık Bakanlığı tarafından yapılır. Şehirlerarası ambulans araçları bunlara ek olarak ambulanslar ve acil sağlık araçları ile ambulans hizmetleri yönetmeliğine uygun olma yükümlülüğüne sahiptir. Özel ambulans şirketleri gerekli ruhsatlara sahip ve yönetmeliklere uygun hizmet sunar. Bu bağlamda hastanın nakil işlemlerini kurallara uygun, hızlı ve güvenli şekilde sağlanmaktadır. Bütün bunların yanı sıra araçların içinde bulunan tıbbi cihazların tamamı gerekli teknolojik donanımlara sahiptir. Diğer bir yandan hastanın sağlık durumuna uygun şekilde gerekli tıbbı bilgiye sahip profesyonel sağlık ekipleri nakil boyunca hizmet vermektedir. Sağlık ekibinde mutlaka yedek sağlık personeli ve yedek ambulans şoförü bulundurulur.

Şehirlerarası Evden Hastaneye Hasta Nakil

Evde yatağa bağlı durumda olan bireylerin zaman zaman il dışında hastane randevuları olmakta. Bu gibi durumlarda birçok bireyin binek araç vasıtası bulunmamaktadır. Bu durum hastaların özel ambulans hizmetlerine ihtiyaç duymasına neden olmaktadır. Özel ambulans şirketleri şehirlerarası evden hastaneye hasta nakil hizmetleri sağlamaktadır. Böylelikle hastaların çeşitli nakil işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilir. Hastalar aşağıdaki durumlarda şehirlerarası evden hastaneye hasta nakil hizmetlerine ihtiyaç duymaktadır:

  • Randevulu doktor kontrolü
  • Doktor muayenesi
  • MR, tomografi, ultrason ve benzeri testler
  • Diyaliz işlemleri
  • Fizik tedavi işlemleri
  • Laboratuvar ya da çeşitli tahlil sonuçlarının kontrolü

Özellikle binek araç vasıtasına sahip olmayan bireyler şehirlerarası ambulans hizmetlerini talep ediyor. Uzman sağlık personeli kadrosu ve tecrübeli ambulans şoförleriyle ihtiyaç duyduğunuz hasta nakil işlemleri kusursuz şekilde gerçekleştirilmektedir.

Şehirlerarası Hastaneden Hastaneye Hasta Nakil

Şehirlerarası ambulans hizmetlerinin tercih edildiği durumlardan bir diğeriyse hastaneden hastaneye hasta nakil hizmetleridir. Yatış durumunda tedavi gören hastaların bazı durumlarda başka hastaneye geçiş yapmaları gerekebilmekte. Bu durum hastanın kendi isteği üzerine ya da doktor tavsiyesiyle olabilmektedir. Bu tarz durumlarda hastalar için özel ambulans şirketleri diledikleri hizmeti sağlamaktadır. Hizmet için kullanılan ambulans araçlarının tam teşekküllü tıbbı donanıma sahip olması azami özen gösterilmektedir. Buna ek olarak araç içinin hijyeni de önem verilen unsurlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle araç içinde uygun havalandırma koşulları sağlanmaktadır. Diğer bir yandan hastanın sağlık durumu göz önüne alınarak uygun şekilde sağlık ekibi oluşturulmaktadır. Nakil süreci boyunca oluşturulan sağlık ekibi hastaya profesyonel destek sağlamaktadır. Sürecin en önemli kısmını ise alanının en iyisi olan ambulans şoförleri gerçekleştirmektedir. Yolculuk boyunca hem sağlığınız hem de güvenliğiniz garanti altına alınmaktadır.

Şehirlerarası Ambulanslarda Olması Gereken Özellikler

Şehirlerarası ambulans hizmetlerinde mutlaka bulunması gereken özellikler vardır. Bu özellikler sağlanmadığı takdirde hastalara sağlıklı ve güvenli hizmet sunulması mümkün değildir. Şehirlerarası ambulanslarda hasta kabini ve şoförün bulunduğu bölge arasında haberleşmenin sorunsuz sağlanması gerekmektedir. Ambulansların dizaynı buna uygun şekilde yapılmıştır. Bunun yanı sıra hastaların araca nakli sırasında sorun yaşanmaması için arka araç kapısının 90 derece açılması gerekmektedir. Böylelikle sedyenin araca girişi kolaylaşmaktadır. Aracın arka kısmına ek olarak bir de acil durumlar için çıkış kapısı bulunmaktadır. Pencereler araçlarda önemli olan bir diğer husustur. Araç içinin havalanmasının düzenli ve sağlıklı olması pencereler ve havalandırma sistemleriyle sağlanır. Böylelikle hastanın sağlığı dikkate alınmış olur. Özel ambulans şirketleri hastaların profesyonel şekilde nakil işlemlerini gerçekleştirmeye azami özen gösterir. Herhangi bir aksaklık olmaması için araçların Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen standartlara %100 uygun olması sağlanır.

Profesyonel Sağlık Ekibi

Şehirlerarası ambulans hizmetlerinde aracın istenilen standartlara uygun olmasının yanı sıra sağlık ekibinin de profesyonel olması önemli bir husustur. Bu bağlamda hastanın sağlık durumuna uygun şekilde sağlık ekibi oluşturulması gerekmektedir. Özel ambulans şirketleri hastaların sağlık durumlarını göz önünde bulundurarak sağlık ekibini oluşturur. Sağlık ekibi içerisinde hastanın ihtiyaçlarına uygun şekilde uzman doktor, hemşire ve ambulans şoförü bulunur. Diğer bir yandan uzman doktor ihtiyacı bulunmayan hastalar için hemşire ve ambulans kadrosundan oluşan sağlık ekibi de oluşturulabilir. Şehirlerarası nakil işlemleri sürecinde hastanın sağlığı, rahatlığı ve güvenliği ön planda bulundurularak hasta nakil hizmetleri gerçekleştirilir. Kusursuz ve profesyonel hizmet anlayışıyla nakil işlemlerinin en sağlıklı şekilde gerçekleştirilmesine özen gösterilir. Şehirlerarası ambulans ihtiyaçlarınızı en kusursuz ve hızlı şekilde karşılamak için profesyonel sağlık ekibi büyük özveri gösterir.

Şehirlerarası Ambulans Ücretleri

Şehirlerarası ambulans ücretleri mevzuatlarda uygun şekilde belirlenmiştir. Her sene mevzuatlara uygun şekilde fiyatlandırma yapılmaktadır. Ambulans ücretleri şehirlerarası ve şehir içi nakil hizmetleri açısından farklılık gösterebilmektedir. Ücretler açılış ücreti ve kilometre başına fiyatlandırma yapılarak belirlenir. Özel ambulans ücretleri 2021 yılı için açılış ücretleri 150 TL olarak belirlenmiştir. Şehirlerarası kilometre fiyatlandırma ise kilometre başına 3.5 TL olacak şekilde belirlenmiştir. Ücretler uygun aralıklar ve cazip fırsatlarla bireylere sunulmaktadır. Yönerge ve mevzuatlara göre belirlenen ücretlerin dışına çıkılmamaktadır. Şehir içi hasta nakil ücretleriyse şehirlerarasına göre kilometre başına fiyatlandırmada farklılık göstermektedir. Açılış ücreti aynı kalırken kilometre başına fiyatlandırma şehir içi hasta nakil hizmetler için 5 TL olarak belirlenmiştir.

Hızlı Aksiyon Kusursuz Hizmet

Şehirlerarası ambulans hizmetleri hastalara en hızlı ve en profesyonel şekilde sunulması gereken hizmetlerdir. Bu bağlamda hızlı aksiyon almak ve hastanın durumuna göre anında nakil planı çıkarmak önem arz etmektedir. Özel ambulans şirketleri hastaların sağlık durumlarını ve fiziksel koşullarını göz önüne alarak nakil planı gerçekleştirir. Araçların içerisinde uygun ısıtma, havalandırma ve ışıklandırma sistemleri mutlaka bulundurulur. İhtiyaç duyulan tıbbı cihazların tamamı teknolojik koşullara uygundur. Tam donanımlı tıbbı cihazlara sahip özel ambulanslar usta şoförler tarafından kullanılmaktadır. Ek olarak önlem amaçlı yedek şoförler de görev alır. Üst düzey tıbbı bilgiye sahip özverili sağlık ekipleri nakil hizmet boyunca hastanın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışırlar. Hastanın konforu, sağlığı ve güvenliği her zaman ilk sırada tutularak nakil işlemleri gerçekleştirilir. Hasta gitmek istediği konuma hızlı bir şekilde ulaştırılır. Çalışma etiğine uygun, profesyonel, özverili ve hızlı hizmetler için şehirlerarası ambulans seçenekleri sizlere sunulmuştur. İhtiyaç duyacağınız her türlü hasta nakil hizmetine özel ambulans şirketimizle iletişime geçerek anında ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARAWhatsapp