Özel Ambulans Kiralama Hizmetleri

Ambulans kiralama hizmeti, özel ambulans hizmeti veren şirketlerce gerçekleştirilir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra ülkemizde pek çok özel sağlık kuruluşu ve ambulans kiralama hizmeti sunan şirketler vardır. Bu özel şirketler aracılığı ile son derece yaygın ve kaliteli ambulans hizmeti sunulabilmektedir. Sektörün yükünü büyük ölçüde hafifleten özel ambulans kiralama şirketleri her geçen gün araç filolarının sayısını arttırmakta, ambulans çeşitlerini ve ekipmanlarını geliştirip, dünya standartlarında kaliteli bir sağlık hizmetini yerli veya yabancı tüm kişi ve kurumlara sunmaktadır.

Ambulans kiralama hizmeti için en iyi ambulans firmasını bulmak…

Ambulans kiralamak için kalitesi, personel ve araç yeterliği tam, sektörde güçlü referanslara sahip özel ambulans şirketlerinden birine ulaşmak zor değil. Gerek yazılı ve görsel basında sunulan reklamlar, internet ortamında oluşturulan web siteleri üzerinden, ambulans kiralama şirketlerinin telefonlarına ya da çağrı merkezlerine ulaşmanız kolayca mümkün olmaktadır.

Hasta nakil ambulansı, ya da özel ambulans hizmetleri hayati önem taşıyan hizmetlerdir. Ambulans kiralaması yapacağınız şirketin tüm sertifikaları ve yetki belgeleri tam olmalıdır. Kiralık ambulans hizmeti veren araçların, tüm trafik tescil ve onayları yapılmış, periyodik bakımları tam, hastayı gerekli yerlere güvenle taşıyabilecek uygunlukta olmalıdır. Ambulans hizmetinde görev yapan personelin de aynı şekilde mesleki eğitimleri ve yeterlilikleri tam, ambulans hizmetlerinin hızlı ve gerilimli temposuna ayak uydurmakta zorlanmayan güler yüzlü ve destekleyici, yardımsever kimselerden oluşması önemlidir.

İnsanlar, hayatlarının en zor zamanlarında ambulans hizmeti talep ederler ve bu vesile ile ambulans personeli ile karşılaşırlar. Zaten zor, sıkıntılı ve gergin bir sürecin içindeyken, ambulans kiraladıkları şirketin hayatlarını daha da zorlaştırmasını değil aksine, güler yüzle, güvenle, profesyonelce hizmet vermesini dilerler.

Ambulans kiralama sektöründe uzman, kaliteli ve güler yüzlü hizmet anlayışı ile dikkat çeken özel ambulans kiralama şirketi Dora Ambulans yetkilileri, günümüz şartlarında, ambulans kiralama hizmeti sağlayan firmaların sayısının giderek arttığını, bunun neticesinde de oluşan rekabet ortamında hizmet kalitesinin büyük önem kazandığını vurguluyor.

Sektörde, hızlı, kaliteli, güzler yüzlü hizmet veren, işini layığı ile yapan firmalar doğallığında öne çıkıyor, olumlu tavsiyeler ve referanslarla da çok daha fazla tercih edilme şansı buluyor.

Özellikle internet ortamında, firmaların hizmet kaliteleri hakkında olumlu ya da olumsuz dönüşleri takipçilerine ayrıntılı olarak sunma imkânı veren şikâyet başlığı altında bilgi veren siteler, şirketlerin bu konuda daha dikkatli olmasını sağlıyor.

Ambulans kiralama fiyatları 2022 yılı…

Ambulans kiralama ücretleri alınacak hizmetin türüne, sayısına, gerektirdiği özel şartlara göre değişiyor. Bunun için ambulans kiralama hizmeti veren firmaların çağrı merkezini arayıp, almak istediğiniz hizmeti, hastanızın özel şartlarını da belirterek, yetkili kişilerden öğrenebilirsiniz. Bu konuda uzman kadromuz ve tam teçhizatlı donanımlı ambulanslarımızla Dora Ambulans tarafından sunulan 2022 yılı özel ambulans ücretleri şu şekildedir:

Şehir içi özel ambulans kiralama için açılış ücreti olarak 150TL ve her bir kilometre başı 5TL olarak hesaplanmaktadır.

Şehirlerarası özel ambulans hizmeti olarak ise açılış ücreti 150TL iken kilometre başına talep edilen ücret 3.50TLdir.

Hasta nakil ambulansı kiralama fiyatları: Hasta nakil hizmeti veren ambulansların ücretlerinde mesafeler ve hastaların özel şartları fiyat belirleme de önemli bir kıstas. Hasta nakil ambulansları hastanızı evinden ya da sağlık kuruluşundan alıp nakledilecek adresteki yatağına kadar ulaştırıyor.

Şehirlerarası hasta nakil ambulansı kiralama fiyatları: Şehirlerarası ambulans hizmeti, şehirden şehre yapılabildiği gibi uluslararası olarak da yapılabiliyor. Uluslararası hasta nakli ambulansları gerek hava ambulans uçakları gerekse ambulans helikopterleri ile gerçekleştiriliyor.

Deniz ambulansı kiralama sureti ile de hasta nakil hizmetleri de sıklıkla ve başarıyla kullanılmaktadır.

Hava ambulansı kiralama ücreti, ambulans helikopteri, deniz ambulansı kiralama ücreti ile beraber ambulans şirketlerinin çağrı merkezlerine başvurularak öğrenilebilir.

Organizasyon ambulansı kiralama ücretleri

Şehirlerarası ya da şehir içinde, sağlık kuruluşlarından uzaktaki bölgelerde düzenlenecek organizasyonlarda ambulans çok önemli bir gereksinimdir. Özellikle kalabalık organizasyonlarda çoğu kez, hiç beklenmedik bir anda kaza, yaralanma, kalp problemleri, kol bacak kırılması gibi istenmeyen durumlar yaşanabilmektedir. Bu tür durumlar için hazırda bulundurulacak bir ambulans hayat kurtarır.

Özellikle spor müsabakaları için, konser, film ve dizi çekimleri için ambulans kiralama talebi özel ambulans kiralayan şirketlerin sipariş listelerinde önemli bir yer tutmaktadır. Bu ambulans kiralama hizmetinde de mesafe ve ekipman kadar, ambulans sayısı ve aracın alanda kalacağı süre de ambulans kiralama fiyatında belirleyici bir rol oynar.

Ambulans kiralama hizmeti için 112’ye değil özel ambulans şirketlerinin telefon numaralarına, çağrı merkezlerine, web sitelerindeki mail adreslerine ya da whatsaplarına başvurmak gerekir.

Anlaşmalı kurumlar üzerinden ambulans kiralama hizmeti sağlamak

Artık günümüzde sağlık sigortası ve kasko sigorta hizmetleri kapsamında ya da başka sağlık kurum ve kuruluşlarının hizmet paketi içinde sundukları, ambulans kiralama hizmet anlaşmaları ve yaptıkları sözleşmeler neticesinde gerçekleşen ambulans hizmetleri de gerçekleştirilir.

Çeşitli risklere ve kazalara karşı sigorta hizmeti sunan kasko sigortası firmaları lüzum anında ambulans kiralama hizmetini bu ambulans şirketlerinden temin etme imkânını sağlamaktadır. Bir kaza anında acil müdahale veya nakil gerektiren durumlar için ambulanslar hemen olay yerine ulaşmakta ve gerekli müdahale ve nakil işlemleri en hızlı ve güvenli bir şekilde yerine getirmektedir.

Başa gelmeyince akla gelmez ama bu yazı vesilesiyle hatırlatmakta fayda var. Kasko, trafik, sağlık, seyahat vb. sigorta hizmet poliçelerini seçerken, hizmet paketinin içine ambulans hizmetlerini de dâhil etmeniz ödeyeceğiniz bedeli belki çok küçük bir oranda arttıracak ama sizi olası çok daha büyük risklerden, sağlık sorunlarından ve sıkıntılardan kurtaracaktır.

Özel donanımlı yoğun bakım ambulansı kiralama

Özel donanım gerektiren yoğun bakım ambulanslarının kiralaması da yine özel ambulans kiralama hizmeti veren firmalarca gerçekleştirilmektedir.

Yoğun bakım ambulanslarında çalışacak şoför, hekim ve paramedik personelin, bakanlıkça onaylanmış,  temel modül, erişkin ileri yaşam desteği ve travma resüsitrasyon eğitimlerini tamamlamış ve sertifikalarını almış olması gerekiyor.

Yine yeni doğan ambulansı araçlarında da hizmet veren hekim ve paramedik personelin, temel modül ve çocuklarda ileri yaşam desteği ve / veya NPR eğitimlerini tamamlamış ve sertifikalandırmış olmaları gerekmektedir.

Bu nedenle yoğun bakım ambulans kiralama hizmeti talep edileceği zaman tüm bu hizmet şartlarını ve kalifikasyonları incelemek, talep etmek yeterliliği konusunda iyice bir sormak, araştırmak, bilgi edinmek sağlıklı ve uygun şartlarda bir hasta nakil hizmeti için büyük önem arz etmektedir.

Ambulans kiralama hizmeti ile ilgili sıkça sorulan sorular

  • Hasta nakil ambulansları, acil hasta için kullanılabilir mi?

Hayır! Hasta nakil ambulansları durumu stabil hastaların nakli için uygundur. Hasta nakil araçları, durumu stabil olmayan acil hastaların ya da yaralıların taşınmasında kullanılamaz.

  • Hasta nakil ambulanslarında bulundurulması gereken personel sayısı kaçtır?

Hasta nakil ambulanslarında en az bir tane paramedik personel ve bir ambulans şoförü bulunmalıdır. Şoför yerine sürücü ehliyeti olan acil bakım teknikeri (AABT) veya acil tıp teknikeri (ATT) bulundurulabilir. Birçok ambulans kiralama şirketi uzman bir doktoru da ekibe dâhil ederek hizmet kapsamını arttırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARAWhatsapp