Sağlık sektöründe büyük rol oynayan ambulanslar için verilen Özel ambulans nedir ? nasıl nitelendirilir ?

Özel ambulanslar, hastaları istedikleri hastaneye götürür, Tüm hastaneler, hem kamu hem de özel ambulanslardan gelen hastaları kabul etmekle yükümlüdür.

Özel ambulansların acil sağlık hizmetleri konusunda eğitimli personele sahip olması gerekmektedir. (Zorunlu)

Özel hizmetler de Sağlık bakanlığı tarafından kurallar ile düzenlenmektedir. Ambulanslar yanlarında sağlık görevlisi ve Acil Tıp Teknisyeni gibi personeller bulunmaktadır.

Durum kritik ise sağlık personeli sayısı yükseltilir düzenlenir, Sağlık görevlileri temel yaşam desteği konusunda eğitimlidir.

Özel ve kamu ambulans hizmetleri birbirini tamamlayıcıdır, tüm Acil Ambulans hizmetlerinin sağlaması gerektiği zorunlu durumlar mevcuttur.

Özel ambulanslar hastaları evlerinden alabilir, taburcu oldukları hastaneden alır ve evlerine getirir. Ayrıca hastaları huzurevlerine ve bakım evlerinden taşırlar.

Özel ambulanslarımız için 7/24 aktif çağrı merkezimiz bulunmaktadır.

özel ambulans
Özel Ambulansımız

Özel ambulans nedir açıklayalım.

Özel Ambulans Nedir :

Özel ambulans nedir denildiğinde akla ilk gelen kara ambulans aracıdır, Özel ambulanslar kamunun düzenlediği teknik gereksinimleri karşılamak zorundadır.

İçerisinde eğitimli personel barındırmaktadır, herhangi bir aciliyete göre sağlık personelleri değişmektedir.

Özel ambulanslar hastaların isteği üzerine hizmet vermektedir, fiyat tarifeleri hizmet veren şirketler tarafından belirlenmektedir, Sağlık bakanlığı tarafından özel olarak ruhsatlandırılmaktadır.

Özel ambulansların 7/24 çağrı merkezleri bulunmaktadır.

Özel ambulanslar, Ambulans hizmetleri yönetmeliğinin gerektirdiği şartları karşılamalıdır, Özel ambulansların sundukları hizmet 112 Acil Ambulanslar ile aynıdır.

Özel ambulanslar, hasta veya yaralı olan kişilere ilk müdahaleye duruma bağlı olarak anında yapmaktadır.

Özel ambulanslar kiralanabilmektedir, işletmeler ve şirketler tarafından pek çok tercih edilmektedir, işyerleri ihtiyaçları dahilinde özel ambulans bulundurur , spor salonları, fabrikalar, tıp merkezleri ve iş niteliği riskli olan işletmeler Özel ambulans bulundurmaktadır.

Dora Ambulans olarak sektörümüzde 10 yılı aşkın tecrübe ile hizmet vermekteyiz, buradan hakkımızda olan bilgileri öğrenebilirsiniz.

Özel ambulans nedir
Özel ambulans nedir

Özel Ambulans Fiyatları :

Özel ambulansların fiyatları şirketler, firmalar tarafından belirlenir, Ücret yapıları bir taban içerir, kilometre başına ücret, gece ve hafta sonu ücretleri gibi ücret tarifeleri değişebilir ve tekrar düzenlenebilir.

Şirketler özel ambulans fiyatlarını rekabete uyacak şekilde düzenlemektedir.

Özel Ambulans Fiyatları :

Fiyatlarımız mesafeye ve kiralama seçeneklerine göre değişmektedir, Kiralama seçenekleri ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şehirlerin içinde hizmetlerimiz açılış fiyatı 150 ₺ + km başına 5 ₺

Şehirler arası özel ambulans fiyatları açılış fiyatı 150 ₺ + km başına 3,50 ₺‘dir.

Fiyatlarımız değiştiğinde buradan da fiyatımızı güncelliyor olacağız.

Özel ambulans nedir
Özel ambulans nedir

Özel Ambulans Çeşitleri :

Özel ambulansların da tabi ki çeşitleri bulunmakta bunlar : Hava Ambulansı, Deniz Ambulansı, Kara Ambulansı olarak bilinmektedir, çeşitler dışında şehirler arası Ambulans hizmetleri mevcuttur.

Bizim Özel Ambulans hizmetlerimiz sırasıyla:

  • Kara Ambulansı
  • Hava Ambulansı

Olarak ikiye ayrılmaktadır.

Hava Ambulans Hizmeti :

Hava ambulanslarında fiyatlar yine kilometreye (Km) göre hesaplanmaktadır.

Yurt içi ve Yurt dışı uçuşlarda hizmet vererek, hızlı bir şekilde hastalarınıza ulaşıyoruz.

Hava ambulansları ile taşınan hastalar genellikle kalp hastalarıdır, Afet ve olağan üstü hallerde yaralılara daha hızlı yetişebilmek için tercih edilmektedir.

Helikopter Ambulans Nedir ?

Helikopter ambulans 400km mesafeye kadar gidebilen, yaralı ve hasta kişilerin nakli için kullanılmaktadır, Helikopter ambulans Türkiye içinde bütün il ve ilçelerden hasta transferini yapmaktadır.

Hava ambulansı içerisinde yenidoğan vakaların taşınmasında kullanılan yenidoğan ventilatörü ve kuvöz mevcuttur.

Özel ambulans nedir 4
Helikopter ambulans

Hava Ambulansı çeşitlerimiz :

Hava ambulans çeşitlerimiz Uçak ve Helikopter olarak 2’ye ayrılmaktadır, Uçak ambulansı ve Helikopter ambulansı olarak farklı fiyatlandırma tarifesi mevcuttur, fiyatlandırma için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kara Ambulansı :

Kara ambulansı veya özel ambulans denildiğinde ilk akla gelen araçlardandır, fiyat tarifeleri şirketler tarafından belirlenir ve uygulanır, kamu tarafından ruhsatlandırılır, buna ek olarak Sağlık personelleri gereken tüm temel eğitimleri almaktadır.

Kara ambulanslarında en az 3 adet personel görev yapmaktadır, acil durumlara (Hastalara göre) personel sayısı değişmektedir.

Bir ambulansın içi

Kamu tarafından belirlenen kurallar ve gereksinimler dahilinde ruhsatlandırma yapılıp hizmete açılır hizmetler içerisinde tüm özellikler karşılanmaya tüm ciddiyeti ile devam etmektedir.

Kara ambulans fiyatlandırmaları Km’ye göre yapılmaktadır, şirketler fiyatlarını kendileri belirler.

Ambulans Hizmeti :

Ambulans hizmeti Türkiye genelinde artan nüfus nedeniyle çoğalmaktadır, ambulans hizmeti günümüzde oldukça gelişmiştir temel gereksinimler ile Özel ambulanslar ve Kamu ambulansları Ambulans hizmeti taleplerini karşılamaktadır,

Kamu ambulansları aciliyete göre fiyatlandırma yapar örneğin ağır bir vaka var ise 112 tarafından verilen Ambulans hizmeti ücretsizdir, Özel ambulanslarda ise fiyatlandırma tarifesi mevcuttur, özel ambulansların kullanım koşulları da kamu ambulanslarına göre daha yaygındır.

Özel ambulans hizmeti aldığınızda aynı 112 de olduğu gibi hastanın hızlıca transferi sağlanır.

Sıkça Sorulan Sorular :

Hava Ambulans Çeşitleri Nelerdir ?

Hava Ambulans çeşitleri 2’ye ayrılmaktadır, bunlar, Uçak ve Helikopterdir, 400 KM ye kadar yurt içi ve yurt dışı hizmet vermektedir, hizmet verilen Kilometre şirketler tarafından değişmektedir.

Özel Ambulans Nedir ?

Özel ambulans kamu tarafından düzenlenen kurallar içerisinde sağlık hizmetleri veren şirketlerdir.
Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılır, 112 den bağımsız olarak hizmet vermektedir.
Özel ambulansların amacı hastaları hastanelere transfer etmek ve evlerine ulaştırmak için kullanılır.
Özel ambulanslar Kara, Hava ve Deniz olarak 3’e ayrılmaktadır, Özel ambulans şirketleri tarafından fiyat tarifeleri ile hizmet vermektedir.

Ambulans Şoförü Hasta Taşır Mı ?

Ambulans şoförlerinin görevi hastaları taşımaktır, özel olarak eğitim alırlar, genellikle stres ortamında araç kullanmada özel olarak eğitim almaktadır, Ambulans şoförlerinin görevi hastaları hedefe hızlı ulaştırmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARAWhatsapp